WPC terasy

 

DREVOPLAST angl. preklad WOOD - drevo PLASTIC -plast (WPC) je všeobecný názov pre kompozitné materiály vyrábané z dreva a polyméru. Táto technológia výroby bola vynájdená pred viac než pätnástimi rokmi v Severnej Amerike, kde sa teraz stáva štandardom pri stavbe vonkajších podláh, terás, tzv. deckingu.

 

Cieľom a hlavnou myšlienkou vývoja WPC bolo vytvorenie dokonalého materiálu, ktorý bude na jednej strane eliminovať všetky nežiaduce vlastnosti dreva (hniloba, plesne, napadnutie hmyzom, zmena farebnosti, zosychanie, krútenie, nerovnosti, triesky, negatívny vplyv slnka, mrazu, vody a pod.) a na druhej strane bude zvýrazňovať vizuálny efekt dreveného povrchu.

 

WPC je teda umelo vytvorené "drevo" zložené z dvoch tretín z kvalitnej drevnej hmoty doplnené polymérom, čo poskytuje optimálny pomer medzi týmito dvoma surovinami. A práve výrobné technológie materiálu WPC sú základom extrémnej životnosti a odolnosti voči prakticky všetkým vplyvom bez potreby akejkoľvek údržby.

 

WPC je materiál budúcnosti, ktorý vám

  • šetrí peniaze,
  • šetrí starosti,  
  • šetrí čas.

 

 

 

 

WPC materiály sa skladajú z dreveného substrátu a polyméru. Rovnako ako drevná časť môže vykazovať rôzne rozdiely v kvalite, tak predovšetkým druh a podiel polyméru ovplyvňuje finálne vlastnosti materiálu.

 

Optimálny pomer drevitej časti a polyméru sa pohybuje okolo 60% dreva a 40% polyméru. Tento pomer väčšinou zaručuje vysokú mieru imitácie dreveného povrchu.

 

Čím viac polyméru, tým je povrch pocitovo i vizuálne viac plastový. Hlavné polyméry, ktoré sa vyskytujú vo WPC materiáloch, sú HDPE (vysokotlakový polyetylén).

 

 

 

Cieľom WPC materiálu je čo najviac napodobňovať drevo a pritom si zachovať odolnosť plastu.

 

Jednotlivé WPC výrobky sa líšia

  • svojou povrchovou úpravou (malé drážky, veľké drážky, hladký povrch, pieskovaný povrch a pod.) 
  • vzhľadom povrchu, respektíve imitáciou dreva.

 

V tomto prípade platí jednoduché pravidlo, že čím viac drevenej zložky je obsiahnuté vo WPC materiále, tým je väčšia imitácia dreva. U tých najkvalitnejších WPC materiálov je vizuálny i pocitový efekt dreva dokonalý a bežný užívateľ rozdiel nepozná. Woodplastic je vysoko kvalitný výrobok.

 

Ako alternatíva tradičného dreva je priaznivý Woodplastic:

  • z hľadiska životného prostredia, 
  • ekonomicky výhodný, na rozdiel od dreva, ktoré je často impregnované chemikáliami proti útokom hmyzu.

 

Woodplastic naopak nebezpečné chemikálie, ktoré by sa mohli vylúhovať a kontaminovať pôdu neobsahuje. Vážne obavy z odlesňovania a významná úloha stromov pri prevencii globálneho otepľovania sú problémy, ktoré zaujímajú nie len spotrebiteľov, ale aj stavebný priemysel.

Preto má použitie plastového reziva miesto dreva pozoruhodné praktické výhody.

 

Vyberte si svoju terasu  Terasy

 

Aké bude u nás počasie?
Napíšte nám
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia