Terasa je miestom pohody

 

 

 

Hľadáte vhodné miesto k relaxácii a k načerpaniu energie do nového dňa? Miesto ako stvorené pre príjemné chvíle v spoločnosti rodiny a priateľov, kde vás nebude nikto a nič rušiť a kde sa môžete v pokoji venovať svojím záľubám.

 

Miesto nie len pre odpočinok, opaľovanie, stolovanie, organizovanie večierkov alebo grilovanie? Kde môžete svoj čas tráviť po väčšinu roka, v horúcom lete, na jar i v jeseni? Jednoducho niečo medzi vzdušnou izbou a záhradou, kde sa môžete uvoľniť a načerpať nové sily? V tom prípade je pre vás najlepším riešením stavba terasy.

 

Najvhodnejšie miesto pre strávenie voľných chvíľ 

  • ešte v župane si tu môžete vypiť svoju rannú kávu a raňajkovať s rodinou,
  • po práci odpočívať v hojdacej sieti,
  • večer posedieť s priateľmi pri poháriku vína,  
  • pozvať pár známych na barbecue.

 

 

 

 

Na terase sa navyše môžete venovať svojim koníčkom a záľubám. Na čítanie knihy alebo počúvanie príjemnej hudby je ležadlo na slnkom vyhriatej terase ako stvorené.

 

A priamo za raj by terasu určite označili záhradkári. Môžu tu v debničkách pestovať nepreberné množstvo byliniek, letničiek alebo svoju terasu ozdobiť kvetináčom s exotickými citrusmi. A záhon levandule a ruží osadený hneď vedľa terasy sa priamo ponúka. Potešíte tak nielen svoje oči ale aj nos.

 

Terasa je vhodným miestom pre detské hry. Vaše ratolesti tu majú dostatok priestoru a voľnosti, sú vonku na čerstvom vzduchu, ale aj napriek tomu ich majú starostlivý rodičia stále pod dohľadom..

 

 

 

Vhodné miesto pre terasu

Terasu je vhodné umiestniť blízko domu (na južnej strane).

V lete je potrebné ju zatieniť. Poslúži vám slnečník, výsuvná markíza alebo pergola prerastená popínavou vegetáciou. Tá vás ešte navyše ochráni pred zvedavými očami vášho okolia, pokiaľ vám dispozícia domu nedovolí terasu umiestniť stranou, v súkromí.

 

Pamätajte ale, že terasa by mala byť miestom pokoja a odpočinku, dbajte teda na to, aby bola:

  • čo najviac útulná,
  • ľahko udržiavateľná,
  • vhodne umiestnená, tak aby vás chránila nielen pred hlukom z ulice ale aj zvedavými susedmi.
 

 

 

 

 

Aké bude u nás počasie?
Napíšte nám
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia