Údržba terás

 

Terasové dosky vyžadujú minimálnu údržbu

Odporúčame ich umyť raz ročne (na jar) mydlovou vodou. Priestor medzi doskami udržujte čistý, aby bolo zabezpečené účelné odvodnenie. Ak je to potrebné, pre bežné umývanie používajte šetrný čistič (napr. jar, mydlová voda) a vodu.

 

Riešenie plesní

Pokiaľ sa na povrchu terasových dosiek objaví pleseň, očistite povrch prípravkom obsahujúcim bielidlo a riadne opláchnite vodou. Nepoužívajte však prípravky na základe rozpúšťadiel. Nešpiňte terasové dosky škvrnami od oleja, farieb atď.

 

Poškodenia a ryhy

V prípade poškodenia a rýh vykefujte povrch terasových dosiek. Ak sa objavia vlhké škvrny (objavujú sa na miestach s rôznou vlhkosťou), môžete ich opláchnuť vodou a nechať prirodzene vyschnúť alebo tieto škvrny zmiznú pôsobením UV žiarenia.

 

 

 

 

 

Jedná sa o prírodný produkt, ktorý má svoje špecifiká 

Drevná hmota  má minimálnu nasiakavosť, ktorá môže spôsobiť, že pri dlhodobom zanechaní škvrny, napríklad po oleji na opaľovanie alebo škvŕn z grilovania môže dôjsť ku vzniku trvalých škvŕn.

 

V prípade že dôjde k tejto udalosti výrobca doporučuje, aby mastnoty alebo oleje boli vyčistené okamžite. Na odstránenie škvŕn použite odmasťovače, a ak bude potrebné aj stredne zrnný brusný papier alebo piesok, ktorý aplikujeme v smere vlákien. Obvykle zmiznú mastné škvrny po niekoľkých týždňoch vystavených UV žiareniu. Takýmto nehodám je dobré predchádzať.

 

Na terase z WPC neodporúčame grilovať, pretože môže dôjsť k poškodeniu dosiek žeravými uhlíkmi z grilu (drevené uhlie). Je dobré používať pod gril nehorľavú podložku.

 

 

Prečítajte si o ďalších výhodach terás  Výhody terás

 

 

Aké bude u nás počasie?
Napíšte nám
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia