WPC bazény

 

Drevoplast - materiál na terasu k bazénu

Z akého materiálu je najlepšie terasu okolo bazéna zhotoviť? Ak nad touto otázkou práve premýšľate, možno by sme pre vás mali jedno riešenie – drevoplast.

Ide vlastne o jeden zo skupiny kompozitných materiálov, čo v praxi znamená, že ho tvorí viac materiálových súčastí, v tomto konkrétnom prípade, ako už samotný názov napovedá, ide o drevené vlákna a plasty.

 

Vyznačuje sa viacerými pozitívnymi vlastnosťami, napríklad v porovnaní s klasickým masívnym drevom je to materiál podstatne viac šetrný k životnému prostrediu a navyše v omnoho menšej miere vyžaduje našu starostlivosť a údržbu. Práve z tohto dôvodu sa hodí na exteriérové využitie.

 

Okrem fasád a terás sa vo veľkej miere využíva aj ako materiál na výrobu zábradlí a plotov, ale využijeme ho aj v interiéri, napríklad vo forme nábytku.

 

 

 

 

 

 

Uplatnenie drevoplastu

V tomto článku sa však chceme venovať jednému a zrejme najvyužívanejšiemu spôsobu uplatnenia drevoplastu a to práve ako materiálu na realizáciu fasád a terás. Ako sme si už povedali, výhodou je jeho nízka údržbovosť. No okrem tejto vlastnosti má aj ďalšie, rovnako zaujímavé. Napríklad už len také pocity – pri dotyku s drevoplastom si sotva uvedomíte, že nejde o stopercentné drevo a tak budete mať z neho veľmi dobrý a príjemný pocit.

 

 

Vlastnosti drevoplastu

Jeho povrch je protišmykový, takže sa nemusíte báť, že sa na takejto terase pošmyknete na rozliatej vode či malinovke.

 

Všeobecne je drevoplast odolný voči vode, čo znamená, že ho s pokojným srdcom môžete použiť aj v blízkosti bazénu, nevadí mu totiž ani chlórovaná voda.

 

A dokonca je odolný aj voči mrazu a rôznym škodcom, ktorý si radi pochutnajú na klasickom dreve, no to s prímesou plastu im až tak nechutí.

 

Vôbec mu nevadí slnečné ani UV žiarenie a za dobu, čo ho budete mať pri dome vo forme fasády a terasy, svoj vzhľad nezmení. Vďaka nemu sa môže stať ozajstným exteriérovým doplnkom vášho domu.

 

Jediné, čo je na ňom mierne negatívnejšie, je jeho vyššia cena. No pozrite sa na to takto – vzhľadom na nízku potrebu údržby sa vám táto investícia do niekoľkých rokov vráti.

 

Výrobcovia na tento materiál navyše dávajú záruku aj dvadsaťpäť rokov, čo už samé o sebe hovorí o ich istote, že predávajú kvalitný výrobok.

 

 

Vyberte si svoju terasu k bazénu  WPC terasy

Aké bude u nás počasie?
Napíšte nám
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia